blog.ekologia.pl   Blogerzy   Fundacja Ekologicza ARKA   Drzewko za surowce

Drzewko za surowce

21-22 marca w Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej odbędzie się wiosenna akcja „Drzewko za surowce”. Zbieramy surowce wtórne i elektrośmieci.

Co roku tysiące mieszkańców Bielska-Białej i okolic chętnie wspiera akcję od samego rana w sobotę. I tym razem mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko pozbyć się niechcianych odpadów, lecz także przekonać  o ich wartości. Kto przyniesie określoną ilość wymienionych surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek oraz jeden mały sprzęt AGD lub RTV) otrzyma sadzonkę drzewka lub kwiatka ogrodowego. Zbiórka surowców będzie się na parkingu CH Sarni Stok w dniach sobota 21 marca  w godzinach 09.00–17.00 oraz w niedzielę 22 marca w godzinach 10.00–17.00.

Dodatkową atrakcją będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci w centrum handlowym.

Dochód ze zbiórki surowców Fundacja ekologiczna Arka przekaże na akcję Rower Pomaga, czyli zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA i jej partnerzy strategiczni - Lasy Państwowe  i Centrum Handlowe Sarni Stok.

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Partnerem merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. , a patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

<< Sierpień 2017 >>