blog.ekologia.pl   Blogerzy   Fundacja Ekologicza ARKA   Łap Upcycling Rytm, a potem reklamówkę

Łap Upcycling Rytm, a potem reklamówkę

Łap Upcycling Rytm

Problem nadmiernej ilości odpadów to jeden z najpoważniejszych problemów ekologicznych współczesnego świata.

Codziennie gromadzimy je, segregujemy, a później są one przetwarzane. Z recyklingiem odpadów jesteśmy już trochę zaznajomieni, ale najwyższy czas podnieść poprzeczkę. Zasada 3R (Reduce, Reuse, Recykle) to hierarchiczna czyli określająca kolejność, zasada mówiąca nam, jak postępować z odpadami.

To nie recykling czyli przemysłowe przetwarzanie odpadów jest najważniejszy. Najważniejsze to ograniczać ilość śmieci! To jest najważniejsze zadanie dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Wg zasady 3R każdy z nas - konsumentów może świadomie podejmować decyzje w sklepie. Wybierać produkty lokalne, nieopakowane lub opakowane oszczędnie czyli w takiej ilości, która jest optymalnie wystarczająca, aby zapewnić produktowi higieniczność i bezpieczeństwo.

Do takich postaw zachęcała Fundacja Ekologiczna ARKA im łodzież z Technikum nr 4 Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Najpierw były warsztaty,a potem happening "Nie bądź jednorazowy". Dzięki niemu bielszczanie usłyszeli amatrską orkiestrę okazjonalną Łap Upcycling Rytm, a potem zobaczyli mobilna wystawę (postery na kółkach umożliwiających jej szybkie przesuwanie).

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W tym roku odbędzie się jeszcze siedem takich akcji w siedmiu miastach w Polsce.

Na zdjęciu w tle mobilna wystawa "Nie bądź jednorazowy" utalentowanej malarki Małgorzaty Rozenau

Przyjrzyj się wystawie, a potem weź reklamówkę w dłoń i... spełnij marzenie Wojtka Owczarza.

<< Październik 2018 >>