blog.ekologia.pl   Blogerzy   Fundacja Ekologicza ARKA   Nie bądź jednorazowy. Po co Ci to?

Nie bądź jednorazowy. Po co Ci to?

Ruszyliśmy z happeningami „Nie bądź jednorazowy”. Taki tytuł nosi cały nasz nowy program, którym chcemy zwrócić uwagę na masę tak zwanych odpadów opakowaniowych. To one przeważają w naszych domowych kubłach na śmieci.

Naprawdę opakowania niektórych produktów przechodzą granice absurdu. Z drugiej strony, jak uważnie rozejrzeć się po sklepowych półkach są i rozumni producenci, którzy idą dobrym tropem i nie skazują mnie na kupowanie "tony" śmieci wraz z ich produktem. Tylko, że takich przykładów jest mało, a wszechobecne - nadal! -  torebki foliowe na każdym kroku, na każdym stoisku to koszmar.

Trzeba to zmieniać. Dlatego
24 lutego w Rób Recykling Rytm w Katowicach wzięli udział uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego SRiN im. W. Korfantego. Młodzi grali na instrumentach, które powstały z odpadów, by właśnie tak "nagłośnić" problem nadmiernej ilości śmieci i potrzebę ekokonsumpcji.

25 lutego do tego, by nie pakować towarów w jednorazowe opakowania nawoływali wraz z ARKĄ uczniowie w Częstochowie. Młodzi "grali" na puszkach, miskach, zachęcali do oszczędzania energii, ochrony środowiska.

Młodzi robili jazgot, ale też obejrzeli naszą nową (mobilną) wystawę. Jest bardzo fajna. Zaprojektowała ją zaprzyjaźniona z ARKĄ artystka Małgorzata Rozenau (wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach). Zachęcamy do świadomych zakupów.

W nasze kampanii realizujemy też akcje:
•         365 reklamówek śmieci
•         Listy dla Ziemi