blog.ekologia.pl   Blogerzy   Fundacja Ekologicza ARKA   Prawie 300 000 Listów dla Ziemi. Najpierw w Bydgoszczy

Prawie 300 000 Listów dla Ziemi. Najpierw w Bydgoszczy

W poniedziałek 14 kwietnia o godz. 11.00 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, Fundacja Ekologiczna ARKA inauguruje kampanię „Listy dla Ziemi”.

W programie przede wszystkim pisanie listów z ekologicznym przesłaniem do dorosłych przez 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy. Mieszkańcy miasta po raz pierwszy będą mogli także zobaczyć jak działa Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, które przyjedzie z ARKĄ.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi akcję przygotowano wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszcz. Dzięki temu (do 30 kwietnia) obejmie ona 180 placówek oświatowych Bydgoszczy, czyli 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każde z dzieci napisze swój list w sprawie ochrony Ziemi. W tym roku głównym tematem prac (w wypadku przedszkolaków to rysunki) jest ochrona powietrza. Listy powstają na papierze z makulatury. Na drugiej stronie listu rodzice i dziadkowie każdego dziecka, po wspólnym odczytaniu listu w domu, mogą zapisać swoje eko-postanowienia na minimum najbliższe dwa tygodnie.

Do „Listów dla Ziemi 2014” przyłączyła się Renata Piątkowska pisarka dla dzieci, której książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

„Listy dla Ziemi” po raz pierwszy pisano w 2013 roku. Stały jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w kraju. Dzieci mogą wyrazić własne zdanie na temat potrzebnych działań ekologicznych, ale także edukować dorosłych. Akcja dociera do szerokiej rzeszy odbiorców. Elementem, który także zapewnia jej popularność jest internetowe głosowanie na List Roku oraz (w tym roku po raz pierwszy) konkurs na Eko-Nauczyciela Roku.

Więcej informacji na: www.listydlaziemi.pl.

Akcji „Listy dla Ziemi” patronuje Minister Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w: Katowicach i we Wrocławiu. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu. Partnerzy: Lasy Państwowe, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, Urzędy Miast: Bydgoszcz, Warszawa, Bielsko-Biała, Opole.

<< Grudzień 2018 >>